Bize Yazın

Oyunlaştırma Nedir?

OYUNLAŞTIRMA HERŞEYDEN ÖNCE "OYUN" DEĞİLDİR.

Oyun ve oyunlaştırma keyif ve kişisel haz noktasında aynı duyguyu veren ama amaçları itibarıyla birbirinden tamamen farklı iki kavramdır.

Oyunlaştırma (Gamification); oyunların eğlence ve motivasyon üreten, insan beyninde "dopamin" adlı "mutluluk hormonu" salgılanmasını sağlayan özelliklerinin, gerçek hayatta ki hedeflere ulaşılmasına yönelik kullanılmasıdır.

Geleneksel motivasyon yöntemlerinin geçerliliğinin azaldığı günümüzde, bireylerin her gün yaptığı rutin işlerinden tutun da, iş hayatının ve şirketlerin karışık olan yönetimsel iş yaşamlarının her alanında çok rahat bir şekilde kullanılabilecek bir yöntemdir.

Nasıl Oyunlaştırıyoruz?

"BİLİNÇ KADAR, BİLİNÇALTINI DA DİKKATE ALIYORUZ"

İhtiyaçların belirlenmesinden, hedeflerin tanımlanmasına, çözümün tasarlanması ve sonuçların analizlerine kadar uçtan uca tüm süreçleri kendi projemiz gibi sahiplenip, başarıya ulaşması için gereken tüm desteği veriyoruz.

1

"İhtiyaçları anlayarak, tüm etkileşimi bir hizmet süreci şeklinde tasarlıyoruz."

Özellikler

AKTİVİTELER GÖREVLER HİKAYELEŞTİRME DİĞER ÖZELLİKLER

Aktiviteler

Satış, tahsilat, eğitim, müşteri memnuniyeti, kalite ve iş güvenliği gibi birden çok aktivite grubu tanımlayabilir, organizasyonel bazda puanlama yapısı sayesinde kullanıcılara başarı için hangi aktivitelerin değerli olduğunu etkili bir biçimde iletebilirsiniz.

Kullanıcılar için doğru yönlendirmeleri yapamayan şirketlerde, potansiyel gücün büyük kısmı hedef dışı alanlarda harcanmakta ve bu da şirketlerin koydukları hedeflere ulaşmalarını engellemektedir.

1
1

Görevler

Hedefli, tekrar eden ve yarışma gibi 10’dan fazla görev tipi ile hedeflerin gerçekleşmesi için yapılması gereken aktiviteler hakkında kullanıcılara yol gösterebilirsiniz.

GÖREV LİSTELERİ

Bireysel veya ekip olarak yapmanız gereken görevler tek bir ekranda listelenir. Ne yapmalıyım kargaşası yaşamadan yapmanız gereken tüm görevleri takip edebilirsiniz.

...
...
...
...

GÖREV EKRANLARI

Oluşturulan her görevde kullanıcılar tüm bilgilere tek bir ekrandan ulaşabilir.

Görev Tanımı

Görev türü ve kalan zamanı basit şekilde görebilirsiniz.

Yapılması Gerekenler

Görevde gerçekleştirmen gereken hedefler bu alan yer alacak.

Ödüller

Görev sonucunda kazanılabilecek ödüller herkese görünür.

TAKİP EKRANLARI

Aktif görevlerinizi gerçek zamanlı olarak özel animasyonlu ekranlardan takip edebilirsiniz.

1
1

Hikayeleştirme

Yapılması gereken aktiviteleri daha eğlenceli ve akılda kalıcı hale getirerek kullanıcıların daha kolay benimsemelerini sağlayabilirsiniz.

Ofis ortamını istediğiniz kurguya taşıyabilirsiniz

ipad creux
bandeau rouge
bandeau orange
bandeau jaune
bandeau vert
bandeau vert2
bandeau bleu
bandeau violet
rond rouge
rond orange
rond jaune
rond vert
rond vert2
rond bleu
rond violet
1

Diğer Özellikler

Motivist, sizinle birlikte sürekli gelişen bir sistem olup ihtiyaçlarınıza göre bir çok özelliğe daha sahiptir. Bu özelliklerden bazıları size aşağıda sunulmuştur.

SEVİYELER & YETKİNLİKLER

Katıldığınız görevlerden kazandığınız puanlar, ödüller ve rozetler Motivist içerisinde sizin ve arkadaşlarınızın rahatça görebileceği şekildedir.

DUYURU, BİLDİRİ ve İPUÇLARI

Motivist ile görevinizle ilgili ipuçlarına hızlıca ulaşabilir, arkadaşlarınızın performansları ile ilgili bildirimler alabilir veya şirketiniz ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Liderlik tabloları ile performansınızı gerçek zamanlı olarak görebilir, iş arkadaşlarınız ile başarılarınızı karşılaştırabilir ve en önemlisi dostluk içinde rekabet ortamınızı güçlendirebilirsiniz.

MOBİL CİHAZ UYUMU

Motivist mobil cihazlarınızda da en iyi şekilde çalışır, mobil cihazınızın olduğu her yerde tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Motivist Her Zaman Sizinle

 • Performans Takibi

  İşletmenin başarısı için, çalışanlara hangi davranışların değerli olduğunu etkili bir biçimde iletebilirsiniz.

 • Raporlama

  İş hedeflerinin gelişimini istediğiniz periyot ve formatta görüntüleyebilir, beklentilerinizle karşılaştırabilir ve gelişiminizi takip edebilirsiniz.

...

BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİN

ÖZEL TASARIM ROZETLER

MOTİVİST ekibimizin sizin için hazırladığı rozet setlerinde tanımlayacağınız görevlere uygun onlarca rozet sizi bekliyor. Rozetlerimiz arasında klasik yarışma rozetlerinin yanısıra tamamen özelleştirebileceğiniz rozetlerimizde mevcuttur.

KOLAY GÖREV YÖNETİMİ

Ekibiniz için birçok senoryaya sahip yönetim panelimiz ile sadece bir kaç ana adımda görevler oluşturabilir, oluşturduğunuz görevi her adımda önizleyebilir, taslak olarak kaydedebilir ve zamanlayabilirsiniz.

Genel Tanımlar

Görevin genel tanımlama işlemleri, türü, listeleme zamanlama vs.

Katılımcılar

Görev ataması yapmak istediğiniz kişi veya ekip seçimi

Seviyeler

Görev süresince katılımcıların yerine getireceği hedefler

Ödüller

Tanımlanan hedeflerdeki başarı durumlarına göre kazanılacak ödüller

Yayınlama & Önizleme

Görevin yayınlamadan önceki son görünümü

Neden MOTİVİST?

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre hedeflerin tanımlanmasından, çözümün tasarlanması ve sonuçların analizlerine kadar uçtan uca tüm süreçler için global seviyede bir yaklaşımla oyunlaştırma hizmeti veriyoruz.

Her şey doğru araçları seçerek başlar

Anlık performans artışlarını siz de sağlayabilirsiniz ama Motivist size birçok özelleştirilebilir bileşenle uzun vadeli çözümler sunar

 • Entegrasyon

  Sadece Motivist platformunu kullanarak da ihtiyaçlarınıza çözüm sağlayabileceğiniz gibi sahip olduğunuz kurumsal yönetim araçlarınız ile entegrasyonunu da yapabiliriz.

 • Geliştirme

  Motivist size hazır bir paket sunmaz, sizinle beraber gelişen ihityaçlarınıza yönelik geliştirmeleri sunar.

 • Destek

  Size sunacağımız detaylı kullanım kılavuzlarının yanı sıra size hep ulaşılabilir ve her türlü sorunuz ve sorununuzda yanınızda olacağız.


...
...

Motivist'i denemek istiyoruz!

Bize iletişim bilgilerimiz ile ulaşabilir veya sitemizde bulunan formları doldurarak talebinizi iletebilirsiniz. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Size Özel Çözümlerimiz İçin

İletişim